poniedziałek, 9 grudnia 2013

To już wszystko wiem, uroczyste ogłoszenie wyników zaczynamy:)

Zacznę od gorących podziękowań.Wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w zabawie i napisać opowiadanie i tym, którzy nie pisali ale uważnie czytali i zagłosowali dziękuję z całego serca. Dziękuję również tym którzy przetrwali burzliwe momenty i nie obrazili się śmiertelnie. Dziękuję naszym Jurorkom, które zechciały przeczytać wszystkie opowiadania, niekiedy nawet te zeszłoroczne:)  Dziękuję również wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy przy czytaniu i korekcie. Dziękuję Kasi M za ciepłe słowa i wszystkim za ogromne wsparcie. No a teraz nie przedłużając przechodzę do rzeczy.

Zacznę od wyników ustalonych przez Jury. Dodam tutaj, że kiedyś wspomniałam o dodatkowej niespodziance. Otóż ta niespodzianka to książki autorstwa Krysi i Kasi dla tych, którzy zostali nagrodzeni. Każdemu z wyróżnionych przez Jury przypadnie w udziale jedna z książek. Od siebie dorzucam też "Sezon na cuda". Książki będą wybierane losowo, przez Tyśka, który już wielokrotnie sprawdził się jako Sierotek:) Tytuły, które niebawem trafia do zwycięzców to:

"Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna", "Nalewka zapomnienia czyli bajka dla nieco starszych dziewczynek" autorstwa Kasi Bulicz - Kasprzak i "Pojedynek uczuć" i "Droga do marzeń" autorstwa Krystyny Mirek oraz "Sezon na cuda" autorstwa Magdaleny Kordel:).

A teraz uwaga!!!! Oficjalna część czyli kilka słów od Jury i wyniki!!!!

Drodzy Uczestnicy,
Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się zadania, wzięli udział w świątecznej zabawie i przesłali swoje prace. Wszystkie opowiadanie były naprawdę dobre. Wybór najlepszego stanowił nie lada wyzwanie, bo  każdym  było coś wyjątkowego.  Szczere uczucie, mądre przesłanie lub cząstka życiowego doświadczenia. Czasem humor, choć dominowały wzruszenia. Zważyć się tego nie da.
Zachęcamy Uczestników do dalszych prób pisarskich. To dobry czas dla polskiej literatury. Czytelnicy chętnie ją wybierają, a wydawcy wciąż poszukują nowych tekstów. Życzymy wszystkim wytrwałości i szczęścia. 
Życzymy wszystkim świąt jak z najpiękniejszej opowieści, pełnych miłości bliskich , spokoju i prawdziwej magii.  
Krysia Mirek 
Kasia Bulicz - Kasprzak  

Pierwsze trzy miejsca otrzymują opowiadania:

*Życzenia są po to, żeby je zmieniać.
*Zacząć od nowa.
*Być jak święty Mikołaj.

Pierwsze miejsca zostaną nagrodzone tomikami świątecznymi i jedną z wyżej wymienionych książek.

Jury przyznało również cztery wyróżnienia:

*Święta to magiczny czas.
*Mój pies i Marlenka
*Gwiazdkowa przygoda Mikołaja
*Bylebym tylko

Wyróżnione opowiadania zostaną nagrodzone tomikiem opowiadań świątecznych i jedną z wyżej wymienionych książek.

A teraz czas na zwycięzców wybranych przez Was w głosowaniu:

*Święta to czas magiczny
*Dziewczynka z zapałkami
*Świąteczny konkurs
*Marysia

W związku z tym, że dwa wybrane opowiadania są autorstwa jednego twórcy pozwoliłam sobie dołożyć czwarte, które zdobyło najwięcej punktów:)

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratuluję. I jeszcze raz dziękuję wszystkim za udział w zabawie. Informacje w sprawie tomiku pojawią się lada moment, gdy tylko tekst zostanie złożony:)


24 komentarze:

 1. Przede wszystkim jeszcze raz dziękuję Magdo za zorganizowanie tego projektu. I dziękuję, że mogłam w nim wziąć udział :-) Gratuluję wszystkim Zwycięzcom :-)
  Magdo, Tobie, Paniom, które zasiadały w Szanownym Jury, Autorom opowiadań oraz wszystkim, którzy brali udział w tym projekcie życzę wspaniałych, ciepłych, cudownych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. O Rany gdyby nie to, ze mieszkam Magda od Ciebie 411 km to bym Ci się na szyje rzuciła i uściskała. Za to,że ty dałaś mi szanse na napisanie opowiadania i przy tym spełnienie mojego marzenia. Po raz pierwszy coś wygrałam jestem szczęśliwa :) Dziękuje wszystkim za głosy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja rowniez serdecznie dziekuje za glosy oddane na moje opowiadanie.
  Wszystkim zwyciezcom serdecznie gratuluje!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje dla zwycięzców i dla wszystkich, którzy się zmobilizowali i napisali opowiadania! Podziękowania dla oceniających i korektujących!
  :) juz nie mogę się doczekać, jak dostanę w łapki i położę się pod choinka, żeby poczytać!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze raz gratuluje autorom! Dzięki waszym opowiadaniom święta zaczęły się wcześniej. Będę nosić w sobie ten nastrój i te wzruszenia nie tylko do Gwiazdki, ale o wiele dłużej. Dziękuję wszystkim!

  OdpowiedzUsuń
 6. Konkurs rozstrzygnięty!!! Magdo, za początek i koniec, za burze i chodzenie po wodzie, za cud świąteczny - dla mnie najprawdziwszy z prawdziwych. Wszystkim co pisali i glosowali serdeczny pokłon mej łysej,starej głowy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za oddanie punkcików na moje opowiadanie... . To dla mnie ogromna radość... . Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń
 7. gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla Madzi za organizacje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ach, nie mogę uwierzyć!! Hura!! Dostałam wyróżnienie. :) Magdo, co za radość! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O, ja też:D , dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom. Wesołych Świąt!

  Pozdrawiam serdecznie
  Natalia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i oczywiście dla organizatorki również serdeczności, podziękowania i życzenia świąteczne;)

   Pozdrawiam serdecznie
   Natalia

   Usuń
 10. gratulacje dla szczęśliwców :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo wzruszające, i takie ludzkie te opowiadania, jak reportaże z naszej prowincji. Tyle w nich nieszczęść i tragedii, a mniej radości i pocieszenia. Te zwróciły moją uwagę. Sama też rozpaczam nad świętami w pewnym sensie.Tak zmuszają do głębszych refleksji.
  Gratuluję laureatom i organizatorom. I czekam na książkę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Już czuje zapach nowego świątecznego tomika pełnego magicznych wzruszeń;-)
  Wszystkim uczestnikom i wygranym serdecznie gratuluje;-D

  OdpowiedzUsuń
 13. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz wyróżnionych w konkursie! Zabawa była piekna, wiążąca sie ze wzruszeniami, wycieczką do świata dzieciństwa, bolesnych, nierzadko wspomnień, tęsknot i marzeń. Dziekuję, za inspirację twórczą oraz za tę zimową, wspaniałą zabawę!
  Pozdrawiam Cię Madziu serdecznie a także wszystkich uczestników konkursu!:-))

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale, że moje zostało wybrane???? Jeju niech mi to ktoś potwierdzi, bo nie wierzę, no! A ja nawet o tym nie myślałam, opowiadanie powstało w jękach i zgrzytaniu zębami, nawet w połowie chciałam przestać pisać.... :)
  Aaaaa! :D Wszystko dzięki Aguśce, która mnie motywowała ;)

  Gratuluję pozostałym i dziękuję za kolejną super zabawę ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratulacje dla zwycięzców i dziękuję za zabawę i możliwość przeczytania tylu wspaniałych opowiadań:)

  OdpowiedzUsuń
 16. OOO! ! ! Jestem bardzo zaskoczona i wyborem i tym, że tak szybko i sprawnie się wszystko dobyło, a przede wszystkim dziękuję za świetną akcję, zabawę i motywację do błyskawicznego napisania opowiadania ;)

  OdpowiedzUsuń