sobota, 7 marca 2015

Skończyłam, wracam, kilka słów o głosowaniu

Bez w ramach radości z ukończenia
książki:) Wszak ma tytuł "Tajemnica bzów"
Ostatnie dni spędziłam przykuta do komputera. Ale wczoraj napisałam słowo KONIEC :) Wiecie co to znaczy? Że Leośka, nasza pani Leontyna doczekała się opowieści o sobie. I to jest coś niesamowitego, bo po raz pierwszy było mi tak strasznie smutno rozstawać się z książką. Leontyna zawsze była dla mnie szczególną bohaterką. Pierwszą, która wkradła się w moje życie prawie realnie. Siedziałam przy kawiarnianym stoliku, drzwi się otworzyły i weszła starsza pani. W kapeluszu, koronkowych rękawiczkach, starannym subtelnym makijażu. Poczułam się tak jakby czas się cofną a ja razem z nim. Wiedziałam, że w jakiś sposób muszę tę chwilę i magiczną postać zatrzymać. I zatrzymałam. Jest ze mną od "Sezonu na cuda". Przez ostatnie tygodnie spędziłam w jej towarzystwie mnóstwo czasu. Na pewno więcej niż z rodziną i przyjaciółmi :) A teraz czekam do maja, bo bardzo chciałabym wziąć do ręki wydrukowaną książkę. I dziękuję wszystkim tym, którzy razem ze mną czekają. 
I w związku z tym, że skończyłam pracę i tu będę częściej. Przez ostatnie tygodnie trochę Was zaniedbałam. Ale sami rozumiecie: Leośka :)

A teraz głosowanie i tomik. Słuchajcie najpierw sprawa wiersza pani Agnieszki. Rzeczywiście nie ma motywu zimowego. I to jest moje przeoczenie. Zdarza się. Ale skoro już jest to chyba nikt nie będzie miał kłopotu z tym, że znajdzie się w tomiku. Poza tym spójrzcie na to tak: mamy 6 wierszy. Ogólnie myślałam, że będzie ich trochę więcej. Po prostu przyjmijmy, że to pierwsza próba z poezją i wszyscy autorzy wierszy dostaną dwa tomiki. I tak o tym myślałam, bo szkoda by mi było tego jednego autora, który by został z niczym. A reszta... I tak przecież wszystkie teksty są w tomiku. Tu naprawdę nie ma się o co bić. Pięć najlepszych opowiadań wyłonimy w przyszłym tygodniu. Oxfordka zliczyła już głosy i chciałabym jej za to serdecznie podziękować. Ja też ze swojej strony podliczę punkty, ale dopiero po niedzieli, bo w ten weekend uwaga! Moja własna córka kończy 18 lat:) Wyobrażacie sobie? Jakie ja mam stare dziecko!
A i okładki. Też w przyszłym tygodniu się pojawią. Będę Was informować na bieżąco. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę spokojnego weekendu.  

17 komentarzy:

 1. Gratuluję Madziu ukończenia książki :) Pewnie, że na nią czekam! Bardzo!

  Czekam też na okładki :) że nie wspomnę o samym tomiku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Do okładek już niedługo siądziemy. Tomik będzie przepiękny :)
   Serdeczności.

   Usuń
 2. Książka skończona i super! ale żeby aż tyle czekać na nią? do maja? kto to wytrzyma?
  A propos osiemnastki córki to jest Pani pewna,że to córka a nie Pani siostra wkracza w dorosłość? bo to chyba niemożliwe! To oczywiście tylko taki żart z mojej strony,proszę złożyć serdeczne gratulacje córce,dla Niej jesteśmy obcymi osobami,ale wiele serdeczności doświadcza na pewno dzięki swojej wspaniałej,ciepłej i mądrej Mamie, serdecznie pozdrawiam i czekam na Leontynę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maj będzie lada moment:) A córka jakoś tak zleciało nie wiadomo kiedy:) Śmieje się, że okres przydatności jej się kończy:) Życzenia oczywiście przekażę dobrych życzeń nigdy nie za wiele. tak samo jak serdecznych ludzi. Dziękujemy!

   Usuń
 3. No to sto lat w Kamieniołomach dla córki :) nie no żartuje :D
  spełnienia marzeń i w ogóle :D okładkiiiiii omnomnomnom :) czekamy czekamy na okładki i na książkę! :) cudna na pewno jest!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oxfordko dziękuję w imieniu córy:) Okładki już niedługo.
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 4. Wszystkiego najlepszego dla Corci. Magdo, przeczytalam druga ksiazke o Malowniczym , takze cheteni przeczytam kolejna Twoja ksiazke...czekam cierpliwie. Pozdrawiam i zycze milego weekendu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję na pewno przekażę:) Cieszę się Kamillo, że w Malowniczem się zadomowiłaś. Również pozdrawiam bardzo, bardzo ciepło.

   Usuń
 5. Jeszcze raz gratulacje z okazji ukończenia książki. Tyle pracy za Panią, naprawdę chylę czoła. Wszystkiego najlepszego dla Córki :) Niech jej się spełniają marzenia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Życzę jej zdrowia i siły, mądrych wyborów i celebrowania młodości jak najdłużej :) Wszystkiego najlepszego również dla Was, Rodziców dorosłej już Córy :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!! - dla Córki, a dla Ciebie moc gratulacyjnych uścisków - napisać słowo KONIEC - chwilo, trwaj;)))

  OdpowiedzUsuń
 7. Podwójne gratulacje, za wspaniałą dorosłą córkę, za kolejną książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję ukończenia książki. Nie mogę się doczekać pojawienia się jej w księgarniach, bo brzmi bardzo ciekawie i zachęcająco. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ależ mi majem zapachniało, moje ukochane bzy;-)
  cieszę się niezmiernie z postawienia przez Ciebie ostatniej kropki, no to teraz będziemy wypatrywać premiery;-)
  a Zuzannie moc gorących życzeń osiemnastkowych przesyłam, niech wraz w kroczeniem w dorosłość nie zatracie w sobie dziecięcej radości życia;-)
  moc serdeczności, dużo zdrowia, jeszcze więcej miłości i spełnienia najskrytszych marzeń;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. gatulacje 18 dla córki , Tobie skończenia tomiku , a nagroda dla piszących wierszy myśle że nawet mogło by byc w takim wypadku po tym jednym tomiku :) ja i tak bym go jak zawsze kupiła pomimo braku wygranej :) bo ta publikacja to za kazdym razem dla mnie ogromna duma i radość - za co Ci dziękuje :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkiego najlepsiejszego dla córki:)
  Cudownie,teraz tylko przeczekac do maja:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję ukończenia książki i proszę złożyć najlepsze życzenia córce :) Mój brat również kończy 18 lat, ale w przyszłym tygodniu. :)

  OdpowiedzUsuń