piątek, 17 kwietnia 2015

Reymont ambasadorem pierdzenia i śmierdzenia?

Widzicie tego pana patrzącego na Was z fotografii? Tak, tak macie rację. To Władysław Reymont. Jeszcze spokojny. Bo dziś z całą pewnością, gdzieś tam gdzie teraz przebywa, najpewniej w niebiańskiej wsi, leży biedaczyna z ogromną migreną. I z niedowierzaniem spogląda na dzieci polskie, które los zawiał zagranicę. Uczące się tam o swoim kraju ojczystym. I o dokonaniach znanych Polaków. Uczą się owe biedne dzieciny z nowej aplikacji przygotowanej na zlecenie MSZ. I słusznie, że dba się o to by nie zapomniały o ojczyźnie. A jak wiadomo uczyć maluchy najlepiej przez zabawę. I tak w jednej z minigier wspomniany wyżej Władzio R., autor "Chłopów", Noblista, człek godny i poważany zachęca dzieciaki do zabawy w słowa. Wśród nich są zwroty (uwaga, bo to właśnie tu nasz Władysław padł powalony migreną) "pierdząca baba" i "śmierdzący chłop".
Źródło

Nie należę do przewrażliwionej części ludzkości. Przynajmniej ta mi się wydaje. Ale taki obraz polskiej wsi... Cóż. Jedyne słowo które mi przychodzi do głowy to "żenada". Tak jestem zażenowana. A wyjaśnienia, że dzieci śmieszą takie słowa jakoś mnie nie przekonują.
Zainteresowanych odsyłam do artykułu (TUTAJ).

9 komentarzy:

 1. Żenada. Wstyd. Podobny jaki chułam kiedy zobaczyłam hasło "Polska" w Encyklopedii Britannica z lat osiemdziesiątych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czułam miało być, och gdzie moja głowa dzisiaj...

   Usuń
 2. O Boszsz.... i tu się załamałam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie będę się zagłębiać w dalsze informacje :P jeśli to miało określić ludzi mieszkających na wsi to dzień dobry miło mi Gosia jestem (pierdząca, a co! jak się zje fasolę zwłaszcza! :) ) no i mam dystans do tego co mówią o ludziach na wsi :P sama się czasem śmieję, bo mama mówi - zmień buty bo wyglądasz w nich jak wieśniak, a ja jej wtedy na to - no w końcu na wsi mieszkam. :P

  żenadą jest też to o czym dowiedziałam się wczoraj. Logo województwa pomorskiego zostało zrealizowane przez jakiegoś tam artystę za 90k zł...
  nie miałabym nic przeciwko, no ale... kurcze... ja bym w Paincie lepiej zrobiła... :D

  OdpowiedzUsuń
 4. OMG! I do tego "Nasz elementarz" z błędami ortograficznymi i mamy pełen obraz "władz" :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Przywabił mnie tytuł postu. Sądziłam, że to z okazji 1 kwietnia. Jedno powiem - NIE DO WIARY! :)))
  Czego to ludzie nie wymyślą! Biedny Reymont!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie również zwabił tytuł i myślałam że będzie dowcipnie a nie tragicznie. Moja córeczka od września ma iść do szkoły - czego ona się tam nauczy ? Obawiam się co raz bardziej.
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. I don’t know how should I give you thanks! I am totally stunned by your article. You saved my time. Thanks a million for sharing this article.

  OdpowiedzUsuń