środa, 21 września 2016

Moi kochani przedstawiam Wam Szanowne Jury :) Oraz tomik raz jeszcze.

Do tomiku wciąż przybywa tekstów. Wszystkie które przyszły do tej pory i dolecą do mnie dziś i jutro pojawią się na blogu w piątek. Po prawej stronie, na głównej stronie bloga za momencik pojawi się też ankieta z proponowanymi przez Was tytułami naszego zbiorku. I oczywiście zapraszam do głosowania. A teraz najważniejsze. Chciałabym przedstawić Wam Jury, które będzie pochylało się nad Waszymi tekstami :) I tak proszę Państwa ta - dam:


Anna Sakowicz, Krystyna Mirek i Piotr Milewski :)

Anna Sakowicz - polonistka, blogerka, redaktorka i kolekcjonerka starych książek. W pracy twórczej pomaga jej ukochany kocur Nutuś. Od czterech lat mieszka na Kociewiu. I to tutaj zaczęła spełniać swoje najskrytsze marzenia o pisaniu. Debiutowała zbiorem humoresek "Żółta tabletka". Następnie ukazała się "Złodziejka marzeń", "Szepty dzieciństwa" i "To się da!". A już niedługo pojawi się kolejna opowieść jej autorstwa "Niedomówienia".
To tak oficjalnie. A od serca mogę powiedzieć, że wybór padł na Anię bo:
Jest ciepła i obiektywna. Bo wydaje powieści, jest wytrwała i podąża za swoim marzeniem. Bo również jej opowiadanie pojawiło się w jednym z tomików (moje literackie dziecko :)), bo doskonale rozumie pragnienie pisania... I mogłabym tak długo :)

Krystyna Mirek - Pisarka, autorka książek obyczajowych, mama czwórki dzieci, trzech dorastających córek i jednego małego synka.
Jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, obecnie pisarstwo stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Pisze książki obyczajowe mocno osadzone w realiach życia. Fabuła nie stroni od problemów, ale niesie pozytywne przesłanie. Autorka zachęca kobiety, by się nie poddawały wobec trudności losu, ale walczyły o miłość, rodzinę, marzenia.  
Z mojej strony chciałabym dodać, że to rewelacyjna pisarka i przyjaciółka. Ciepła i bardzo życzliwa więc Wasze teksty będą w jej rękach bezpieczne i na pewno wyłowi z nich to co najlepsze. Doświadczona, pracowita, pozytywna, a to dopiero początek jej zalet :)

fot. KATARZYNA KRAUSE
Piotr Milewski - Urodził się w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii.
Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną (publikował fotoreportaże, korespondencje i eseje w "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym", "Odrze", "Zwierciadle", Miesięczniku społeczno-kulturalnym "Teraz" (w Filadelfii), "Gazecie Polskiej" w Japonii, "Mainichi Weekly", "Hokkaido Shimbun", "Gengo" i "Tetsudō Fan").
Współautor książki „Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów”, autor książek podróżniczych: "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej." i"Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia."
Wędruje, pisze, fotografuje. Wybrał najbardziej wymagający rodzaj podróżowania. Japonię poznawał samotnie, bez planu, pieniędzy, jeżdżąc autostopem i śpiąc pod gołym niebem.
Próbował uchwycić ducha archipelagu i zrozumieć mieszkających tam ludzi, którzy - mimo że gościnni i serdeczni – pozostali dla niego zagadką.

Piotr jest wspaniałym człowiekiem. Ma w sobie odwagę i otwartość. Fascynują go nowe drogi, wyzwania i nie boi się podążać za swoimi marzeniami. Dokładnie tak jak robi to każdy prawdziwy podróżnik :)

I to właśnie w ręce tej trójki oddaje Was a właściwie Wasze opowiadania. Ze swojej strony dziękuję ślicznie, Piotrowi, Ani i Krysi, że zgodzili się zaopiekować tym zbiorkiem. Bardzo, bardzo, jestem Wam wdzięczna!

A Wam przypominam, że opowiadania przysyłamy do końca października. Szczegóły TUTAJ.


8 komentarzy:

 1. Zapomniałam o tomiku ..., że mam pisać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo, poważna sprawa, takie jury :)
  Trzeba pióro bardziej naostrzyć :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż boję się w ogóle zacząć cokolwiek pisać mając świadomość, że to co chce napisać to jest bezsens... masakra... ufff.... wdech wydech..

  OdpowiedzUsuń
 4. Literackie dziecko się melduje :)

  OdpowiedzUsuń