wtorek, 19 grudnia 2017

Mamy tomikową pierwszą piątkę :)

No mamy :) Mamy też przepiękną książkę, którą stworzyliście własnymi rekami. Włożyliście w nią dużo pracy, zaangażowania i serca. Dziękuję Wam za to pięknie. Dziękuję za mnóstwo emocji, nawet tych, które wybuchły przy głosowaniu. Bo to znaczy, że przeżywacie, że Wam zależy. Dziękuję Szanownemu Jury, za wnikliwą lekturę, za poświęcenie czasu, za to, że dziewczyny tak po prostu włączyły się do tomikowej akcji. Agnieszko, Aniu, Sylwio, dziękuję! No to teraz... Uwaga!!! Biją dzwony, gra muzyka...
Najpierw trójeczka wyróżniona przez Jury (każda z pań wybrała jedno):

Opowiadanie wyróżnione przez Sylwię Winnik:

Opowiadanie Krysi Radziejewicz jest napisane niczym prolog do dobrej powieści. Skradło moje serce dojrzałością fabuły ii doborem słów, wykreowaniem postaci. W tych kilku stronach, autorka oddała czar świąt, który wprowadza w magiczny, niezwykły czas Bożego Narodzenia. Z chęcią przeczytałabym więcej słów autorstwa Krysi!

Opowiadanie wyróżnione przez Anię Piotrowską:

Czego oczekuję od opowiadania świątecznego? Jak dla mnie powinno zawierać: elementy tradycji wigilijnej (puste miejsce przy stole dla (nie)spodziewanego gościa,
wiarę (tą dziecięcą, czystą) I nadzieję w to, że stanie się cud, na który tak bardzo czekamy, element magii, której dostarcza nam wyjątkowa rzecz niejako talizman przynoszący szczęście, oraz niedosyt, który czuję po przeczytaniu.  Te wszystkie elementy znalazłam w opowiadaniu Izuni Raszki.
Nie zawiera rozwiniętych na siłę wątków, ale treścią wprowadza nas w klimat Świąt, I pokazuje, że jeśli wierzymy I czekamy to może zdarzyć się cud.

Opowiadanie wyróżnione przez Agnieszkę Balcerską:


Dobro,które może zdziałać cuda bezinteresowna pomoc innym, cudeńka tworzone tak po prostu od serca. I wszystko w magicznym klimacie świąt Bożego Narodzenia gdzie pachnie cynamonem pomarańczą I piernikiem. A nad wszystkim czuwa Anioł Stróż. A to wszystko w otoczeniu urokliwego Grudziądza. O tak... to właśnie TY Justyna Gross skradłaś moje serce.

Gratulacje!

A teraz osoby wybrane w głosowaniu: 

Gratulujemy Agnieszce Średnickiej i Krystynie Radziejewicz!

A ja Wam powiem, że jestem z Was dumna! Z wszystkich razem i z każdego z osobna! Wasze opowiadania wniosły dużo magii w przedświąteczny czas, wzruszały, bawiły, rozczulały i zaskakiwały. Dziękuję Wam pięknie!
W kwestii szczegółów, upewniamy się czy przy minimalnym nakładzie cena tomiku będzie taka sama jak poprzednio, czyli 15 złotych. Będę wiedziała lada moment i dam znać natychmiast jak będę miała konkretne informacje. W każdym razie jeżeli już wiecie ile sztuk będziecie chcieli zamówić (cena za tomik nawet jeżeli się zmieni, nie będzie znacząco się różniła), to  bardzo proszę, żebyście wysłali do mnie maila (adres magdakor@vp.pl) z wiadomością ile chcecie sztuk. (całkowity koszt to tomik + koszty przesyłki).  Oczywiście pięć pierwszych miejsc dostaje po dwie sztuki tomiku w nagrodę. Mam tylko gorącą prośbę, laureaci niech zaznaczą, że są zwycięzcami. Czyli jeżeli ktoś na przykład jest w pierwszej piątce ale chce zamówić dodatkowo powiedzmy cztery tomiki proszę napisać 2 wygrane + cztery. Żeby uniknąć ewentualnych pomyłek. Jeszcze raz wszystkim gratuluję. A i oczywiście na górze mamy okładkę, która najbardziej przypadła Wam do gustu :) Tak właśnie będzie wyglądał nasz tomik :)


25 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję za możliwość udziału w tym projekcie. Wiele fantastycznych opinii o tomiku do mnie dociera codziennie. Myślę, że zamieszka w wielu domach.

  OdpowiedzUsuń
 2. To chyba jedyny taki konkurs, w którym wygrywają wszyscy! Gratuluję i tym wyróżnionym i tym, którzy napisali i podzielili się swoimi opowiadaniami. Magda, no kocham Cię za te konkursy!:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję wszystkim serdecznie. Ale czy to miały być opowiadania świąteczne? Wszystkie czytałam z przyjemnością, zastanowiły mnie dopiero teraz uzasadnienia jury.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo pytanie mnie dręczyło, bo w takim razie źle zinterpretowałam :D

   Usuń
  2. Pani Magda nie wspominała o tym, że mają być świąteczne!

   Usuń
  3. Dokładnie!!!!!! Nic o tym nie było wspomniane a teraz t jest w kryterium oceny....?

   Usuń
  4. Szanowne jury oceniało nie czytając regulaminu. Pani Magda zastrzegła, że opowiadanie ma mieć długość maximum 10 800 znakow, a nie dwa razy więcej. O motywie świątecznym nie mówiła ani słowa.

   Usuń
  5. Z mojej strony to oczywiście nie miał być zarzut, po prostu się nad tym zastanawiałam, zupełnie nie w kontekście "wygranej - przegranej", tylko własnej interpretacji. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w takiej inicjatywie. Pozdrawiam wszystkich przedświątecznie.

   Usuń
 4. Gratulacje dla zwycięzców i dla nas wszytskich biorących w tym przedsięwzięciu udział :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję i dziękuję za ciepłe słowa:-) hmmm Tak sobie myślę, że teraz inspiracją do pisania były trzy wyrazy "serce z piernika". Kiedyś chyba inspirowało zdjęcie. Rozmarzyłam się, że cudnie by było, gdyby kiedyś w przyszłości inspirowała ilustracja. Siedzę po uszy zakolorowana i zakochana w kolorowance Rity Berman "Zimowy spacer", a ilustracje, aż się proszą o stworzenie historii;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czyli zwycięzców jest jednak czterech....? Bo dwa razy Krysia radziejewicz....?

  OdpowiedzUsuń
 8. Zwycięzców jest tylu ilu autorów opowiadań! Naprawdę tak Wam zależy na podium i na dwóch egzemplarzach tomiku? Cieszmy się tym co mamy- nasze nazwiska w książce! Ci, którzy nie dostosowali się do reguł niech następnym razem się dostosują (o ile Magda się nie zniechęci i dalej będzie ten konkurs ogłaszać) i tyle...

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie się wydaje, że nie chodzi o bezpłatne tomiki ani o miejsca na podium, tylko o uczciwość i dlatego niektórzy są niezadowoleni.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałbym kiedyś stworzyć taki sam blog jak pani.Ten blog jest niesamowity.

  OdpowiedzUsuń