środa, 25 kwietnia 2012

Prośba!

Mam do was ogromna prośbę. Może znacie tytuły książek tematycznie związanych z Kresami? Znam Rybałtowską i jej sagę rozpoczynającą się tomem "Bez pożegnania", teraz czytam "Żniwo gniewu" Lucie Di Angeli - Ilovan (wiecie, że to Polka?), ale będę wdzięczna jeżeli podsuniecie mi jeszcze jakieś tytuły. Przychodzi wam coś do głowy? O żniwie wkrótce napiszę:)

9 komentarzy:

 1. Bardzo proszę kilka tytułów- Odojewski- "Judasze" "Prorok Ilja" , "Zasypie wszystki, zaiwje", Chrzanowski "Kresy czyli obszary tęsknot", St. Srokowski "Ukraiński kochanek" i jest jeszcze "Dom na kresach" nie pamiętam autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest jeszcze taka książka "Lawendowy pył", pisana przez trzy kobiety tak jakby trzyczęściowa saga rodzinna. W pierwszej części jest coś o Kresach, o ile mnie pamięć nie zawodzi. Ufam, że nie. I jeszcze sprawdzę Ci w księgarni jeden tytuł któregoś dnia. Ale to chyba będzie bardziej album ze zdjęciami, niż książka. Muszę sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Karolciu:) Czekam na tytuł:)

   Usuń
 3. Jest jeszcze taka książka "Lawendowy pył", jakby trzyczęściowa saga rodzinna napisana przez trzy kobiety. O ile mnie pamięć nie zawodzi, w pierwszej części jest coś na temat Kresów. Jeśli w najbliższym czasie będę w księgarni, podam Ci jeszcze jeden tytuł. Moja mama lubi takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Lawendowy pył" i "Zapach rozmarynu" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Skorzystam z całą pewnością i ze śliwek robaczywek również:)

   Usuń
 5. I jeszcze "Śliwki Robaczywki" tej samej autorki.

  OdpowiedzUsuń