piątek, 2 sierpnia 2013

Kto chce wypocząć w urokliwym miejscu? Ten niech czyta! Konkurs!

Moi drodzy własnie się dowiedziałam o tym konkursie. A zarówno pomysł jak i nagroda są świetne. Część z Was zapewne kojarzy księgarnię Atenę z Kamiennej Góry. To takie miejsce z klimatem. Gdzie nie tylko sprzedaje się książki, ale ewidentnie się je kocha. Ponadto Pani Krysia i Pan Rafał promują naszą polską literaturę, dbają o czytelnika, organizują najróżniejsze akcje. Są takimi białymi krukami wśród księgarzy. Kto o nich nie słyszał proponuję odnalezienie ich profilu na Facebooku. Naprawdę warto.
Z kolei Karkonoska Drewniana Chata to miejsce, które odkryliśmy z rodziną parę lat temu. Wtedy własnie przyjechaliśmy do Kamiennej Góry po raz pierwszy. Nie mieliśmy jeszcze pojęcia o tym, że będziemy wracali tam co roku, chociażby po to żeby wpaść do Drewnianej chaty i przywitać się z Panią Danusią, która prowadzi tam agroturystykę. Pani Danusia skradła nam serca. A jej dom ma duszę, która zresztą Pani Danusia wraz z rodziną ocaliła, bo Karkonoska Drewniana Chata, gdy została kupiona chyliła się ku upadkowi. Teraz stoi otwarta dla turystów. Z jej tarasu widać Śnieżkę, a kawa pita tam o poranku smakuje wyjątkowo.
No to teraz przechodzę do sedna. Otóż konkurs zorganizowała Księgarnia Atena i Wydawnictwo Czarno na Białym a nagrodą jest pobyt dla dwóch osób w Karkonoskiej Drewnianej Chacie. Moim ukochanym miejscu w Kamiennej Górze. Oto co należy zrobić:

Co zrobić, aby wygrać?
Należy wykonać i przesłać na adres: konkurskg@onet.pl zdjęcie, którego tytuł mógłby brzmieć: „Francja – mon amour”. Na fotografii może znaleźć się wszystko, co autor lub autorka zdjęcia uważa w Polsce za choć odrobinę „francuskie”. Zdjęcie z torebką, perfumy, szal? Nie widzimy przeszkód. Francuskie sery, wina, pocałunek? Pstryk, klik i... voilà. Prosimy tylko, aby na zdjęciu znalazła się jedna, dowolna książka, bo – jak podkreśla Helena Frith Powell, autorka książki zatytułowanej „Dlatego Francuzki są takie sexy” – aby być sexy, trzeba dbać nie tylko o wygląd, lecz również o rozwój intelektualny i to od najmłodszych lat.
Jury składające się z przedstawicieli Księgarni Atena i wydawnictwa Czarno na białym wyłoni zwycięską pracę. Laureaci otrzymają nagrody w ciągu 30 dni od daty ukazania się ich nazwisk na profilach FB organizatorów. Konkurs trwa do końca lipca 2013 r.  Z powodu problemów technicznych konkurs przedłużono do 7 sierpnia. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: TUTAJ


A to Drewniana Chata z moich zbiorów:8 komentarzy:

 1. Oj, ciekawy konkurs, pewnie dużo chętnych się zgłosi.
  Ale ja w innej sprawie. Czytam Pani książkę. Śmieję się do łez. Bardzo mi się podoba. Pewnie niedługo wrzucę na swój blog recenzję. :) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się i zaglądam do Pani. Zawsze jak ktoś czyta moją książkę i ja o tym wiem lekko się stresuję:) Zaglądam do Pani i czekając na recenzję świetnie spędzam czas na czytaniu innych wpisów:)

   Usuń
  2. Recenzję wrzuciłam na mój drugi blog, nie wiem, czy Pani tam dotarła, więc podam adres: http://anna-sakowicz.blog.pl/ Wrzuciłam tekst (ten sam) również do BilioNetki. Pozdrawiam serdecznie :)
   A czy dotarł do Pani mój mejl z opowiadaniami?

   Usuń
 2. Słyszałam o konkursie ale ja coś nie bardzo mam pomysł na takie zdjęci;) żaden ze mnie fotograf, dlatego życzę powodzenia uczestnikom:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aguś od jutra jestem w Kamiennej Górze. Bardziej ci pasuje tam czy w Szklarskiej?

   Usuń
 3. Świetny konkurs:) A chata... Od samego patrzenia na jej zdjęcia, mogłabym się w niej zakochać. Mam nadzieję, że uda mi się zawitać w to miejsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto, bo to bardzo czarujący zakątek. Może zdjęcie się uda zrobić i wygrać?
   Serdeczności przesyłam!

   Usuń