czwartek, 3 października 2013

O tym jak to programy przyrodnicze mogą zwichnąć niejedną karierę

canero w całej swej psychopatycznej okazałości
Tysiek ostatnio ogląda programy przyrodnicze. Najróżniejsze. Oczywiście skoro nasz syn je ogląda to i my jesteśmy na bieżąco z tym co aktualnie go zainteresowało. Nawet jak nie chcemy to wiemy wszystko, bo nasze dziecko jest nieodrodnym członkiem naszej rodziny i mówi dużo i lubi dzielić się swoimi pasjami. Niestety jeden z takich programów zaprzepaścił jego szansę na zostanie naukowcem, badaczem i podróżnikiem. Ów  program był o Amazonii. A fragment opowiadał o pewnej rybce, która przeraziła go śmiertelnie. Fakt faktem rybka jest przerażająca. Canero, tak się zwie to małe i na pierwszy rzut oka niepozorne stworzenie, ma bowiem bardzo nieprzyjemny sposób spożywania posiłków. Otóż rybka jest mięsożerna. Ale nie tak zwyczajnie żeby podpłynąć i chapsnąć kogoś powiedzmy w łydkę, albo ogon jeżeli jest się rybą. O, nie, nie, nie! Canero jest na to zbyt wyrafinowana. Ona bowiem znajduje otwór w ciele ofiary, wpływa przez niego do środka, potem haczykami które posiada zakotwicza się w nieszczęśniku i na żywca wyżera to co tam akurat znajdzie. Taki rybi sposób na spożycie tatara. W programie dość szczegółowo omówiono co się dzieje gdy owa ryba wpłynie do penisa. Tysiek oglądał i oczy robiły mu się coraz większe. Jakby nie było ma już sześć lat i jak prawdziwy facet dba o swoje męskie dziedzictwo:). Po skończonym programie z ponurą miną oświadczył, że niestety, ale nie mam co liczyć na to, że zostanie odkrywcą. W sumie to jeszcze tak szczegółowo nie zaplanowałam jego kariery (ostatnio miał zamiar być piratem albo superbohaterem), ale jak na kochającą matkę przystało zmartwiłam się należycie.
- Czemu Tysiu? - zapytałam.
- Nie mam zamiaru poświęcać się dla nauki! - odparło moje dziecko stanowczo a mi szczęka opadła i słów zabrakło. Takiej puenty się nie spodziewałam.
Sami więc widzicie, że programy przyrodnicze bywają niebezpieczne i zapewne niejedną karierę już zaprzepaściły:)
A teraz ostatnia rewelacja też niejako mająca źródło w oglądanych dokumentach przyrodniczych. Tysiek bowiem jest dzieckiem, które nie tylko ogląda ale też wyciąga swoje własne wnioski. Chodzicie na grzyby? Jeżeli tak to proszę bardzo, oto rada mojego syna, której ostatnio mi udzielił gdy wyruszałam na grzybobranie:
Mamo, jak chcesz znaleźć grzyba, to po prostu musisz myśleć jak grzyb! - powiedziało moje dziecko ze śmiertelną powagą. I tutaj zadanie mnie przerosło, bo całą sobą poczułam, że chyba nie jestem w stanie wczuć się w grzybowe myślenie... Może wam to się uda:)
Miłego dnia Wam wszystkim życzę!  

22 komentarze:

 1. Biedny Tysiek, i tak przepadł być może geniusz. Nauka poniosła szkodę. A babcia moja dobrze mówiła, że tv to diabeł:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Babcia miała rację, popatrz tyle mogło się wydarzyć:) Kurczę muszę, a właściwie chcę się do ciebie odezwać i trochę cię podpytać o to jak ci tam się żyje i w ogóle:) Spodziewaj się maila:)

   Usuń
  2. Uwierzę, jak zobaczę tego emaila, szanowna pani:)

   Usuń
  3. Ach ty niedowiarku:) To ja jeszcze cię nawrócę, zobaczysz:)

   Usuń
 2. Grzybowe myślenie... chyba powinnam myśleć jak Grzyb, prawda? Niestety z lasu wychodzę zawsze ze zbyt małą ilością grzybów, coś nie czują ze mną więzi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kto jak kto, ale Ty powinnaś obowiązkowo mysleć jak Grzyb:) Nie ma rady, taka karma:)

   Usuń
 3. Wlasnie planujemy maly wypad do lasu. Mmmmmmmmmmmmmmm (to mantra, jakby ktos nie wiadzial) jestem prawdziwkiem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo wyczuwam naturalny talent! I... Zaraz, zaraz... Nawiązałaś więź!:)

   Usuń
  2. Nawiazalam, a skutki mozesz obejrzec dzisiaj u mnie na blogu :)))

   Usuń
 4. Rada dotycząca zbierania grzybów genialna:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt jest w niej coś co wszystkich pociąga:) Tak patrzę na tego mojego syna i zastanawiam się czy on kiedyś nie będzie miał swojego kabaretu, bo teksty czasami wychodzą mu po prostu niesamowite:)
   Krysiu już nie mogę doczekać się Twojej najnowszej książki. Pojedynek uczuć zrobił ze mnie Twoją wierną fankę:)

   Usuń
  2. Dziękuję, ja też czekam na Twoją nowość z niecierpliwością:)

   Usuń
 5. Myślę, że jeszcze parę kalendarzy wymienię i będę myśleć jak grzyb. ;) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy Tyśkowi dokładnie o to chodziło:) Ale najważniejsza jest idea:)

   Usuń
 6. Hahahaahah Madzik ależ się uśmiałam z tego poświęcania dla nauki:D nie mogę, ale swoją drogą to Tysiek jest niebywale inteligentny;) bo w końcu odkrycia są fajne, ale żeby takim kosztem?? ;))
  Kurcze ale wiesz z tym myśleniem jak grzyb to bym w życiu nie pomyślała! To powinno się opatentować! ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aga ja też jestem za tym żeby aż tak bardzo się nie poświęcał, bo jednak liczę na wnuki:) A z grzybem mnie zastrzelił, ma naturalny talent do wprawiania człowieka w osłupienie:)

   Usuń
 7. to juz wiem , czemu zawdzięczam swoje grzybowe sukcesy!-zgrzybiałemu myśleniu! Chwała naukowcom!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też ostatnio miałam na tym polu małe sukcesy:) Widać i mnie dotknęła ta przypadłość:)

   Usuń
 8. Popłakałam się ze śmiechu Magda!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Hahahaha! No nie ma co, puenta niebywała! Podzielam zdanie wyżej. Popłakałam się ze śmiechu! Hahahaha

  OdpowiedzUsuń
 10. hihihihihi....no te mądrości syna twego powinny mieć swoją osobną zakładkę na tym blogu;-)
  No i jego zmianę poglądów na przyszłość zupełnie zrozumiały, aż mnie dreszcz wstrząsną po przeczytaniu zachowań tego stworzonka ze zdjęcia;-)
  Serdeczne uściski dla najmłodszego superbohatera w Twojej rodzinie;-D

  OdpowiedzUsuń
 11. hihihihihi....no te mądrości syna twego powinny mieć swoją osobną zakładkę na tym blogu;-)
  No i jego zmianę poglądów na przyszłość zupełnie zrozumiały, aż mnie dreszcz wstrząsną po przeczytaniu zachowań tego stworzonka ze zdjęcia;-)
  Serdeczne uściski dla najmłodszego superbohatera w Twojej rodzinie;-D

  OdpowiedzUsuń