poniedziałek, 6 czerwca 2016

Jak nam było w Ząbkowicach

Wpadłam tylko na chwilę. Nadeszła pora nadrobić zaległości, wspomnieć o aktualnościach... W każdym razie moc pracy przede mną. Gdybym była Gabrysią Borejko zatarłabym z zadowoleniem ręce. Ale jestem Magdaleną K i szczerze mówiąc czuję się nieco zagubiona w mnogości rzeczy, które powinnam zrobić na wczoraj a nawet jeżeli część z nich nie jest tak opóźniona to i tak powinny być załatwione natentychmiast :) Ale jak to mówią mądrze górale od czegoś należy zacząć (w życiu nie słyszałam żeby jakikolwiek góral coś takiego mówił, ale od czego wyobraźnia:)) więc zacznę od zdania Wam relacji z ostatniego weekendu. A weekend upłynął pod hasłem II Ogólnopolskiego Festiwalu Czas na Książki w Ząbkowicach Śląskich. Przyjechaliśmy w piątek późnym wieczorem i okazało się, że jeszcze zdążyliśmy się wyściskać i przywitać z wieloma dziewczynami. No dobrze zdążyliśmy też napić się z wszystkimi piwa:) Również z Sylwią i Damianem W :) W sobotę odbył panel literacki, wycieczka do Złotego Stoku, a potem Gala. Już w tamtym roku gala była bardzo profesjonalnie prowadzona przez pana Jerzego Skoczylasa i Sylwię Winnik. W tym roku też było cudownie. Program artystyczny dostarczył autentycznych wzruszeń. Humor przeplatał się z nostalgią. Pan Andrzej i Pani Jadwiga grali i śpiewali tak, że aż ciarki przechodziły po plecach. Wręczono nagrody:
Za najczęściej wypożyczaną książkę otrzymała Grażynka Jeromin - Gałuszka (Magnolia), wyróżnienie od bloga "Czas na książki" przypadło Sabince Waszut (Rozdroża i w Obcym domu, obie powieści wielbię pasjami) i jeszcze jedno... No to teraz uwaga będę się chwalić:
Krasnale przyjechały do nas z Pawłowiczek. Podarowano mi je na szczęście po
spotkaniu autorskim i jak widać szczęście przyniosły:) 
Widzicie co tam jest napisane?
"Nagroda dla Magdaleny Kordel najpopularniejszej pisarki w 2015 r. w Ząbkowickiej Książnicy". 
Nawet nie potraficie sobie wyobrazić jak bardzo się wzruszyłam! Ci którzy byli na gali doskonale to widzieli bo trząsł mi się głos i ręka z kwiatami i nawet kolana, choć mam nadzieję, że to ostatnie litościwie skryła sukienka:) Bardzo dziękuję za wyróżnienie, za to, że mnie czytacie i we mnie wierzycie! To przede wszystkim Wam, Czytelnikom,  zawdzięczam tę nagrodę. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ! 
Dziękuję wszystkim, z którymi dane mi było się w sobotę zobaczyć. Dziękuję koleżankom po piórze za towarzystwo, wieczorne pogaduchy, humor i inspirację. Dziękuję wszystkim Blogerom, Czytelnikom, którzy przybyli na panel literacki i na galę. Emilii B, teraz będę wiedziała jak wygląda błękitny koralik :). Dziękuję za cierpliwość w momentach gdy kiepsko nas było słychać, za moc pytań, za uśmiechy, za to, że byliście i jesteście. Mam nadzieję, że następnym razem będzie dużo, dużo więcej wolnego czasu, który będziemy mogli spędzić razem. Bo tutaj przyznam, że czuję niedosyt. Organizatorom Festiwalu za czuwanie i pieczę nad nami, Panu Burmistrzowi za stoicyzm, wręczenie nagrody i za to, że mogliśmy jeszcze lepiej poznać Ząbkowice. Bibliotece i paniom tam pracującym. No i  Sylwii i Damianowi Winnikom za opiekę, za serce, za ciepło, za rodzinną atmosferę. A teraz moi kochani kilka fotek :)11 komentarzy:

 1. Widać, że wspaniały weekend za Tobą :) Zdjęcia wspaniałe, relacja też. Strasznie żałuję, że nie udało mi się dotrzeć w tym roku :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magda w następnym zabierzesz się razem z nami :) Chyba, że mnie do tego czasu gdzieś wywieje na drugi koniec Polski ale wtedy to będziesz koniecznie musiała dojechać, bo będę niemożebnie tęsknić. I wtedy zatrzymasz się u nas :)

   Usuń
 2. Gratuluję, to są piękne chwile. Właśnie otrzymałam wiadomość, że w mojej księgarni czeka na mnie zamówiona książka "Nadzieje i marzenia", Za chwilę będę szeleścić kartkami nie mogę doczekać się. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, weekend był piękny, inspirujący i na długo pozostanie i w sercu i w pamięci. Aż boję się zapytać o książkę, czy się dobrze szeleściło?
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 3. Rewelacja Pani Magdo, nagroda w pelni zasluzona :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Ewo dziękuję pięknie! Ależ byłam wzruszona.
   Ciepłe uściski przesyłam, bo u nas za oknem jakoś tak chłodno się zrobiło :)

   Usuń
 4. Festiwal z potencjałem :)
  Faktycznie zbyt mało czasu było na spotkania z autorkami :) Zanim się zebrałam, żeby podejść, to już trzeba było umykać! A ja z natury nieśmiała jestem i na widok tylu świetnych pisarek aż nie wiadomo było co powiedzieć :) Na przykład pani Krystynie Mirek nie wyraziłam, jak bardzo lubię jej książki, a pani Kosin mogła się poczuć dotknięta (słusznie) moim rozdwojeniem, gdy podpisywała mi książkę - bardzo przepraszam.
  Obiecuję, że na kolejne spotkanie przygotuję się solidniej, zrobię sobie dokładną rozpiskę ;P
  Bardzo dziękuję za spotkanie. Gratuluję nagrody, galę widziałam już niestety jedynie na youtubie :)
  Mam nadzieję, że za rok będzie kolejna edycja i będę mogła dotrzeć :) Kilka zdjęć też wrzuciłam do siebie :)
  http://bluekoralik.blogspot.com/2016/06/czas-na-ksiazki-festiwal-w-zabkowicach.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie pomyślałam, bo powinnam zapakować Panią razem z nami do autobusu i w Złotym Stoku jeszcze byśmy pogadały. Ale Pani Emilio nadrobimy. A dziewczyny na pewno nie mają żalu, Krysi przekażę osobiście i dziękuję za wzmiankę o youtubie, bo nie wiedziałam, że tam są filmiki. Dzięki za link zaraz będę czytać i oglądać :)
   Ciepło ściskam i pięknie dziękuję za to, że Pani była.

   Usuń
  2. Też żałuję, że nie miałyśmy okazji, by się choć na chwilkę spotkać, program był tak ułożony, że nie dało się wszystkiego zmieścić. Ale mam ogromną nadzieję, że jeszcze będzie szansa :) Serdecznie pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Gratuluję nagrody, wcale się jej nie dziwię.:) Mam nadzieję, że równie miło będzie Pani wspominać spotkanie autorskie w Kwidzynie, na które się wybieram.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie! Kwidzyna nie mogę się już doczekać, a teraz będę czekała z jeszcze większą niecierpliwością.
   Serdeczności!

   Usuń