poniedziałek, 30 listopada 2015

Sakiewka z pytaniami :) Uwaga kolejna "Zbrodnia do przytulenia!

Zaczynamy zadawać pytania Pani Kasi. Pod tym postem w komentarzach. Jedno z najciekawszych, najbardziej intrygujących pytań (wyboru dokona autorka) wygra "Zbrodnię w szkarłacie". Pytania zbieramy do czwartku włącznie (3 grudnia) To do dzieła :)

9 komentarzy:

 1. Witam!
  Moje pytania do pani Katarzyny Kwiatkowskiej: Który z kryminałów Agathy Christie jest pani ulubioną pozycją, do której pani chętnie wraca i dlaczego? Nie czytałam dotychczas żadnej pani książki. Jestem ciekawa w jaki sposób, w postaci trzech argumentów, zachęciłaby mnie pani do sięgnięcia po którąś z książek. I ostatnie pytanie jak brzmi pani życiowe motto? Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 2. Pisze Pani o zbrodniach i chociaż domyślam się, że raczej nie jest Pani zawodową zbrodniarką (;-)), to czy zdarza się Pani pomyśleć: dobrze by było tą/tego osobnika...
  Czy pisząc kryminały, próbuje je pani zaplanować od razy w czasie historycznym, czy też najpierw "dzieją się" one w naszych czasach? Pozdrawiam Aniela

  OdpowiedzUsuń
 3. 1-Kocham książki utrzymane w klimacie retro i bardzo mnie cieszy każdy kryminał napisany w tej konwencji,Oczywiście nie ma się co dziwić,że mój ukochany kryminał to "Arszenik i stare koronki" Proszę podać tytuł swojego ulubionego kryminału retro? 2- Czy wśród naszych współczesnych autorów tego typu kryminałów/a jest ich sporo/ znajduje pani kogoś,kogo twórczość jakoś panią uwiodła?3-Czy lubi pani i czyta typowo "babską" literaturę,cz też może omija pani ją szerokim łukiem?Pozdrawiam serdecznie.Jola jolunia559@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry!
  Uwielbiam zagadki kryminalne i za sprawą literatury przenosić się w przeszłość. Jeszcze nie czytałam żadnych Pani książek, ale na pewno zacznę.
  Moje pytanie brzmi: czy Jan zaprzyjaźniłby się z krakowianinem? Mam na myśli Kacpra Ryxa ;)
  Serdecznie pozdrawiam
  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 5. To i ja wykorzystam okazję :) Gdyby dane nam było przenieść się w czasie i trafilibyśmy w lata, w których żył Jan i zupełnie przypadkiem wylądowalibyśmy 24 grudnia w wielkopolskim dworze co byśmy tam zastali? Jak obchodzono święta? Jakie potrawy tradycyjne przygotowywano na wieczerzę wigilijną?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy u Pani pomysły na książki rodzą się niejako "na zamówienie". W sensie skończyłam jedną, co by tu teraz napisać? Czy wręcz przeciwnie - siedzą w łowie całymi stadami, a Pani "odławia" jeden z wielu? I czy książka w całości jest zaplanowana, czy niesie Panią historia bez bardziej szczegółowego, wcześniejszego planu?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jako, że mogę zadać wiele pytań, wykorzystam okazję. :)
  Oto moje pytania:
  1. Opisze Pani "swoje miejsce na ziemi"?
  2. Przypisze Pani do każdej litery imienia cechę, która Panią opisuje?
  3. Kocha Pani podróże? Jakie jest najbardziej malownicze miejsce, w którym Pani była?
  4. Dzieciństwo. Opowie mi Pani coś o swoim? Jakieś wspomnienie? Zapach, który zawsze będzie się Pani kojarzył z dzieciństwem?
  5. Jaka jest Pani ulubiona potrawa? Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie według Pani powinna mieć składniki?
  6. Co sprawia Pani największą trudność w pisaniu?
  7. Jakie to uczucie:
  * widzieć w księgarni swoją powieść,
  * wziąć pierwszy raz do ręki swoje dzieło,
  * czytać recenzje swojej książki,
  * usłyszeć opinie bliskich o swojej powieści?
  8. Załóżmy, że mogłaby Pani na chwilę przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści, jaką by Pani książkę wybrała i dlaczego? a może żadną?
  9. Jakiego gatunki książki Pani nigdy nie napisze?

  Pozdrawiam, Izunia R.

  OdpowiedzUsuń
 8. To jeszcze ja skorzystam z możliwości zadania pytań pani Kasi :-)
  1. Okres mikołajkowo-przedświąteczny czuć już na każdym kroku, czy łatwo jest Pani wybrać prezenty dla swoich najbliższych, czy tak jak i ja ma z tym wyborem problemy i kupuje Pani prezenty w ostatniej chwili, nie do końca będąc pewną, czy dobrze Pani wybrała? I czy daje/dała Pani komuś w prezencie choinkowym/mikołajkowym swoją książkę?
  2. Czy lubi Pani kończyć pisać daną książkę, czy wręcz przeciwnie, odwleka Pani ten moment, bo jest Pani zżyta ze swoimi bohaterami i ciężko jest z nimi się rozstać?
  3. Jak zachęciłaby Pani kogoś, kto stroni od książek, żeby się przełamał i chociaż spróbował przeczytać właśnie Pani książkę?
  Pozdrawiam :-)
  katarzyna.piwoda@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Jaki kolor ma Pani szczęście?
  Czy wierzy Pani w duchy i zjawy, w spotkania z nimi i to, że jak się ukazują, to chcą ostrzec?
  Czy jest pani przesądna?
  Co pani sądzi o kobiecej intuicji?
  Czy ma pani jakiś talizman, coś, co przynosi szczęście, pomaga przetrwać gorsze dni?
  Pani recepta na chandrę.
  Pani ukochana książka to..i dlaczego....pozdrawiam J.smolarek

  OdpowiedzUsuń