Jak zostać pisarką

Moi kochani z dużą niecierpliwością czekałam na to żeby móc podzielić się z Wami tą wiadomością. Wiem jak ważna jest dla Was akcja "Kto napisze ze mną książkę". Wiem jak bardzo, część z Was, marzy o pisaniu, o wydaniu własnej powieści. Odbierając od Was maile, wiadomości często myślałam, że rewelacyjnie byłoby móc się tak naprawdę spotkać, porozmawiać, podzielić się wiedzą i zaprzyjaźnić. I teraz dochodzimy do niespodzianki :) Otóż moi kochani, razem z Wydawnictwem Znak chcemy zaprosić Was na piękny majowy weekend, W Sudety (w końcu tam jest już nie tylko moje ale nasze ukochane Malownicze), na warsztaty pisarskie. Oprócz tego, że będę tam ja, cała dla Was, będzie też niecodzienna okazja spotkania się z pisaniem od tej drugiej, bardziej niedostępnej  strony. Będzie możliwość zajrzenia za kulisy wydawania powieści. Będziecie mogli posłuchać i podpytać o stronę redakcyjną fantastyczną Panią Redaktor, o kuluary promocji moją ukochaną Promotorkę, o... Mogłabym tak długo wymieniać :) Krótko mówiąc będzie dużo się działo, będzie inspirująco, będzie ciepło i twórczo.
Teraz kilka konkretów, co trzeba zrobić.
1. Otóż trzeba napisać opowiadanie o dalszych losach ulubionego bohatera z „Serca z piernika” aut. Magdaleny Kordel, (czyli mojego :)) o maksymalnej długości do 12 stron (do 21 600 znaków ze spacjami).  
2. Prace konkursowe można zgłaszać w okresie od 23 marca do 6 kwietnia 2018 roku.
3. Przesyłamy zgłoszenia na adres mailowy starczynska@znak.com.pl
4. Warsztaty odbędą się w dniach 25 - 27 maja
Spośród nadesłanych prac wyłonimy dziesięć zwycięskich i ich autorzy zostaną zaproszeni na spędzenie twórczego weekendu w cudownym, klimatycznym miejscu. Dodatkowo zostanie stworzona lista rezerwowa. 

To są główne punkty, ale bardzo Was proszę o zapoznanie się z regulaminem, tam jest dużo więcej szczegółów. Regulamin poniżej. 
Oczywiście do pisania opowiadań zapraszamy również panów. "Jak zostać Pisarką" to hasło nawiązujące do mojej historii, dlatego brzmi tak kobieco :)

Jeżeli macie jakieś pytanie do mnie, proszę, zostawiajcie je w komentarzach lub piszcie na adres mailowy: magdakor@vp.pl

REGULAMIN DO POBRANIA TUTAJ

REGULAMIN KONKURSU

Jak zostać ulubioną pisarką Polek?
Warsztaty z Magdaleną Kordel

 

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.      Organizatorem Konkursu jest spółka Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (kod: 30-105) przy ul. Kościuszki nr 37, wpisana do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, Wydział XI Gospodarczy KRS, pod numerem KRS 0000064794, NIP 676-007-57-68, z kapitałem zakładowym w wysokości 50 000 zł, zwana w dalszej części Regulaminu „Organizatorem”.
2.      Konkurs jest organizowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
3.      Prace konkursowe można zgłaszać w okresie od 23 marca do 6 kwietnia 2018 roku.
4.      Konkurs przeprowadzany jest w celu promocji działalności wydawniczej Organizatora.

§ 2 UCZESTNICY KONKURSU

1.      Z zastrzeżeniem dalszych postanowień Regulaminu, Konkurs jest otwarty dla osób fizycznych z wyłączeniem pracowników i osób pozostających z Organizatorem w stosunku zlecenia oraz członków rodzin wskazanych osób, do drugiego stopnia pokrewieństwa („Uczestnicy”).
2.      Uczestnikami Konkursu mogą być jedynie osoby pełnoletnie.

§ 3 PRZEBIEG AKCJI KONKURSOWEJ

1.      Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie, jest:
a)     napisanie opowiadania o dalszych losach ulubionego bohatera z „Serca z piernika” aut. Magdaleny Kordel, o maksymalnej długości do 12 stron (do 21 600 znaków ze spacjami);
b)     przesłanie zgłoszenia na adres mailowy starczynska@znak.com.pl, do którego należy załączyć:
                                          i.     skan formularza zgłoszeniowego stanowiącego Załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu,
                                        ii.     napisane opowiadanie w formacie doc lub docx.
2.      Prace konkursowe zostaną ocenione przez jury w składzie czteroosobowym wyłonionym przez Organizatora. W skład jury wejdzie Magdalena Kordel.
3.      Organizator zastrzega, że zwycięskie opowiadania mogą zostać opublikowane przez Organizatora. Z autorami wybranych opowiadań, zostaną podpisane odrębne umowy autorskie.
4.      Składając pracę konkursową, Uczestnik:
a)     oświadcza i potwierdza, że zgłoszone przez niego dzieło jest jego autorstwa oraz że przysługują mu autorskie prawa majątkowe do tego dzieła, w tym prawo do wysyłania go na Konkurs;
b)     udziela Organizatorowi licencji niewyłącznej na udostępnianie dzieła w sieci Internet i zwielokrotnienia kopii cyfrowych oraz publiczne odtwarzanie dzieła.

§ 4 ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

1.      Oceniając nadesłane prace, jury będzie brało pod uwagę oryginalność, walory artystyczne, i językowe.
2.      Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 23 kwietnia 2018 roku na blogu Magdaleny Kordel: http://magdalenakordel.blogspot.com/ oraz w mediach społecznościowych autorki:  https://www.facebook.com/Magdalena.Kordel.Malownicze/.

3.      Nagrodzeni Uczestnicy zostaną poinformowani o tym fakcie wiadomościami wysłanymi za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail podany na Formularzu Zgłoszeniowym.

4.      Zwycięzcy będą zobowiązani do potwierdzenia chęci wzięcia udziału w Warsztatach do 9 maja 2018 roku.

5.      Utworzona zostanie lista rezerwowa składająca się z 5 osób. Zostaną one poinformowane o umieszczaniu na liście rezerwowej za pośrednictwem poczty elektronicznej podanej w  Formularzu Zgłoszeniowym. O otrzymaniu nagrody osoba z listy rezerwowej zostanie poinformowana do 11 maja 2018 roku. Osoba z listy rezerwowej będzie zobowiązana do potwierdzenia chęci udziału w warsztatach do 14 maja 2018 roku.

§ 5 NAGRODY

1.      Organizator przewiduje przyznanie 10 nagród głównych w postaci otrzymania zaproszenia na warsztaty z Magdaleną Kordel, które odbędą się w dniach 25-27 maja 2018 roku w Płóczkach Górnych w pensjonacie Pod Zielonym Jajem. W ramach nagrody Organizator zapewni zwycięzcy: przejazd z miejsca zbiórki we Wrocławiu,  nocleg, wyżywienie, warsztaty z Magdaleną Kordel. Zwycięzca zobowiązany będzie do pokrycia kosztów dojazdu do miejsca zbiórki. Wartość nagrody to 722 zł brutto.
2.      Warunkiem odbioru nagrody będzie dostarczenie Organizatorowi przez Zwycięzcę oryginalnego formularza zgłoszenia stanowiącego Załącznik nr 1 oraz oryginalnego formularza odbioru nagrody stanowiącego Załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu.  
3.      Poza nagrodami wskazanymi w § 5 pkt 1 Organizator przyzna dodatkową nagrodę pieniężną, którą odprowadzi  w poczet podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu wygrania nagrody przez uczestnika. Dodatkowa nagroda nie podlega wypłacie uczestnikowi i wynosi 86 zł.

§ 6 DANE OSOBOWE

1.      Administratorem danych osobowych uczestników Konkursu jest Organizator. Dane osobowe przekazane Organizatorowi przez uczestników Konkursu będą przetwarzane w celu realizacji Konkursu. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak nie podanie imienia, nazwiska, oraz wieku uniemożliwi laureatom otrzymanie nagród.

§ 7 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.      W przypadku naruszenia Regulaminu przez Uczestnika może on zostać wykluczony z Konkursu.
2.      Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją warunków zapisanych w niniejszym Regulaminie.Załącznik nr 1
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO KONKURSU

Jak zostać ulubioną pisarką Polek?
Warsztaty z Magdaleną Kordel


Dane uczestnika
Imię i nazwisko …………………………………………………………………………………………………
Miejsce zamieszkania ………………………………………………………………………………………….
Telefon …………………………………………………………………………………………………………..
E-mail ……………………………………………………………………………………………………………
Wiek ……………………………………………………………………………………………………………..


Wyrażam zgodę na udział w konkursie oraz na przetwarzanie podanych powyżej danych osobowych, w tym wizerunku  w bazie danych prowadzonej przez Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, (KRS 0000064794), w celu przeprowadzenia konkursu, przekazania nagrody oraz dopełnienia obowiązków podatkowych.

_______________________________
Podpis
Załącznik nr 2


FORMULARZ ODBIORU NAGRODY

Jak zostać ulubioną pisarką Polek?
Warsztaty z Magdaleną KordelDane zwycięzcy:
Imię i nazwisko ……………………………………………………………………………………………
E-mail ………………………………………………………………………………………………………
Telefon……….. ……………………………………………………………………………………………
Adres zamieszkania………………………………………………………………………………………
Adres korespondencyjny…………………………………………………………………………………
PESEL  ……………………………………………………………………………………………………..
Adres i numer urzędu skarbowego  ……………………………………………………………………

Wyrażam zgodę na udział w konkursie oraz na przetwarzanie podanych powyżej danych osobowych, w tym wizerunku  w bazie danych prowadzonej przez Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, (KRS 0000064794), w celu przeprowadzenia konkursu, przekazania nagrody oraz dopełnienia obowiązków podatkowych.

_______________________________
podpis


11 komentarzy:

 1. Piekna inicjatywa Madziu! Na pewno zglosi sie cudna ekipa! Trzymam kciuki �� i pozdrawiam����

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestetu nie czytałam zadnej z pani książek :( więc nie mogę wziąć udzialu w konkursie,ale życzę powodzenia tym,którzy skorzystają z okazji :)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może w przyszłości się uda :) Zapraszam do lektury, może akurat dobrze się Pani poczuje w Malowniczem :) Dziękuję i pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Jest w czym wybierać :)
   Buziaki przesyłam i trzymam kciuki :)

   Usuń
 4. Nie mogę się doczekać wyników��

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety, nie udało mi się przeczytać pani książek, ale wkrótce napewno to uczynię, pozdrawiam cieplutko. Buziaki ;*

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam wszystkie Pani książki,czytam zawsze jednym tchem i nie mogę się doczekać następnych. Kiedy kontynuacja Miasteczka i lisów Klementyny? A kiedy drugi tom Wilczego dworu? Czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam Mariola Aż.

  OdpowiedzUsuń