poniedziałek, 8 maja 2017

Wilczy Dwór uchyla drzwi, czyli skoro pytaliście będzie Wam odpowiedziane :)

Moi kochani zaczynam nadrabiać zaległości. Oto odpowiedzi na pytania dotyczące "Wilczego Dworu". W związku z tym, że sporo się wydarzyło od tamtego czasu, jeżeli ktoś chciałby o coś dopytać (związanego z "Córką wiatrów") proszę o pytania w komentarzach. Tym razem odpowiedzi pojawią się dużo szybciej :)
Jutro rano wyniki konkursu "Książka do kochania". A wszyscy, którzy jeszcze czekają na przesyłkę ode mnie dostaną ją w tym tygodniu.
A teraz zapraszam do poczytania o "Wilczym Dworze"

P.S. Na górze pojawiła się zakładka Wilczy Dwór wszystko co związane z powieścią. Zerknijcie, poczytajcie, zaprzyjaźnijcie się z bohaterami :) (Tutaj)

Pytanie numer jeden, zadane przez Krysię:

To ja zacznę. ile tomów będzie miała nowa seria?

Ha, gdybym to ja wiedziała :) Początkowo planowałam dwa tomy. W tym pierwszym rok miał mknąć za rokiem niczym wicher. Tymczasem gdy zaczęłam pisać... Nie mogłam wyjść z akcją poza pierwszy dzień. W pewnym momencie zaczęła mnie nawet ogarniać panika, że w rezultacie napiszę powieść, która w całości nie wykroczy poza dobę :) Ale spokojnie, tak się nie stało. W rezultacie akcja rozgrywa się podczas trzech miesięcy. Dziewczynka, którą miałam zamiar przywieźć do dworu i to o niej miała być cała powieść trafia tam a jakże... na sam koniec :) Więc z tą ilością tomów może być różnie. Na pewno będą trzy, choć biorę pod uwagę czwarty. 


Pytanie numer dwa, zadane przez Barbarę:

W jakim czasie jest osadzona? W jakiej rzeczywistości?? Coś w stylu wiktoriańskim może ?
Pozdrawiam serdecznie:)

Osadzona jest w pierwszej połowie XIX wieku. Polski dwór z rezydentkami, służbą, tradycjami sięgającymi wiele pokoleń wstecz. Wiele niedopowiedzeń, tajemnic, tragedii. Wiele postaci, które mam nadzieję, pokochacie całym sercem. Chociażby Pelasia, która jest skarbnicą starych opowieści, wierzeń i przesądów. A jednocześnie niezła z niej cholera :) I wierna przyjaciółka. Charakterna jakby powiedziała o niej moja babcia :)


Pytanie numer trzy, zadane przez X:

A mnie interesuje, kiedy pojawi się w sprzedaży???

W przedsprzedaży już jest w empiku (Proszę kliknąć tutaj), dostępna będzie przedpremierowo na Warszawskich Targach Książki, a oficjalną premierę ma 14 czerwca.


Pytanie numer cztery, zadane przez Słodką Karolinę:

Ja mam pytanie czy będą jacyś nowi bohaterowie czy z innych pani książek?
I czy będzie coś z Malowniczym w tej książce?

Właśnie nie. To będzie otwarcie zupełnie czegoś nowego. Ale na pewno znajdziecie podobne emocje. Lata są inne, obyczaje też, ale ludzie tak samo wtedy jak i teraz kochali, tęsknili, borykali się z przeciwnościami losu i walczyli o szczęście. Choć w "Wilczym Dworze" będzie też taka prawdziwa walka :) Zajazd na dwór, pojedynek. Więc odkryję przed Wami Magdalenę Kordel jakiej jeszcze nie znacie :)

Pytanie numer pięć, zadane przez X:

Czy są już jakieś konkretniejsze plany co do czasu powstania kolejnych części? Nie ukrywam, że fragmenty powieści mnie wciągnęły i zapewne po pierwszej części będę czekać na kolejne :)

Kolejna część już zaplanowana, częściowo nawet napisana, ale na skończenie trzeba będzie chwilę poczekać. Jeszcze nie zna dokładnych dat kolejnych premier, dam znać gdy już będą ustalone. Cieszę się, że fragmenty kuszą :)


Pytanie numer sześć, zadane przez Izabelę Łęcką-Wokulską

A czy będą konkursy?

No jak nie, jak tak :) Już nawet coś było a będzie więcej. Zbliżamy się do premiery trzeba to przecież jakoś uczcić :)


Pytanie numer siedem, zadane przez Barbarę Ptasznik:

Czy będzie w tej powieści coś o losach Sabiny ,o której losach trochę jest w powieści "Nadzieje i marzenia"? Wątek zaczęty i niestety w najciekawszym momencie zakończony.Mam nadzieję, że tak.
Serdecznie pozdrawiam

Niestety tu będą zupełnie nowi bohaterowie. Do Malowniczego jeszcze zapewne wrócimy ale "Wilczy Dwór" stoi zupełnie gdzie indziej :) Mysle, że skoro zaintrygowała Panią Sabina, to zapewne tutaj polubi Pani Margochę, wiedźmę, która skrywa zadziwiającą tajemnicę :)  

5 komentarzy:

 1. Zamówiona, nie mogłam się oprzeć!
  Krysia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zamówiona ,już nie mogę się doczekać.Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 3. Również od razu zamówiłam ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń