Anna Sakowicz, Krystyna Mirek i Piotr Milewski :)
Anna Sakowicz - polonistka, blogerka, redaktorka i kolekcjonerka starych książek. W pracy twórczej pomaga jej ukochany kocur Nutuś. Od czterech lat mieszka na Kociewiu. I to tutaj zaczęła spełniać swoje najskrytsze marzenia o pisaniu. Debiutowała zbiorem humoresek "Żółta tabletka". Następnie ukazała się "Złodziejka marzeń", "Szepty dzieciństwa" i "To się da!". A już niedługo pojawi się kolejna opowieść jej autorstwa "Niedomówienia".
To tak oficjalnie. A od serca mogę powiedzieć, że wybór padł na Anię bo:
Jest ciepła i obiektywna. Bo wydaje powieści, jest wytrwała i podąża za swoim marzeniem. Bo również jej opowiadanie pojawiło się w jednym z tomików (moje literackie dziecko :)), bo doskonale rozumie pragnienie pisania... I mogłabym tak długo :)
Krystyna Mirek - Pisarka, autorka książek obyczajowych, mama czwórki dzieci, trzech dorastających córek i jednego małego synka.
Jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, obecnie pisarstwo stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Pisze książki obyczajowe mocno osadzone w realiach życia. Fabuła nie stroni od problemów, ale niesie pozytywne przesłanie. Autorka zachęca kobiety, by się nie poddawały wobec trudności losu, ale walczyły o miłość, rodzinę, marzenia.
Z mojej strony chciałabym dodać, że to rewelacyjna pisarka i przyjaciółka. Ciepła i bardzo życzliwa więc Wasze teksty będą w jej rękach bezpieczne i na pewno wyłowi z nich to co najlepsze. Doświadczona, pracowita, pozytywna, a to dopiero początek jej zalet :)
fot. KATARZYNA KRAUSE |
Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną (publikował fotoreportaże, korespondencje i eseje w "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym", "Odrze", "Zwierciadle", Miesięczniku społeczno-kulturalnym "Teraz" (w Filadelfii), "Gazecie Polskiej" w Japonii, "Mainichi Weekly", "Hokkaido Shimbun", "Gengo" i "Tetsudō Fan").
Współautor książki „Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów”, autor książek podróżniczych: "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej." i"Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia."
Wędruje, pisze, fotografuje. Wybrał najbardziej wymagający rodzaj podróżowania. Japonię poznawał samotnie, bez planu, pieniędzy, jeżdżąc autostopem i śpiąc pod gołym niebem.
Próbował uchwycić ducha archipelagu i zrozumieć mieszkających tam ludzi, którzy - mimo że gościnni i serdeczni – pozostali dla niego zagadką.
Piotr jest wspaniałym człowiekiem. Ma w sobie odwagę i otwartość. Fascynują go nowe drogi, wyzwania i nie boi się podążać za swoimi marzeniami. Dokładnie tak jak robi to każdy prawdziwy podróżnik :)
I to właśnie w ręce tej trójki oddaje Was a właściwie Wasze opowiadania. Ze swojej strony dziękuję ślicznie, Piotrowi, Ani i Krysi, że zgodzili się zaopiekować tym zbiorkiem. Bardzo, bardzo, jestem Wam wdzięczna!
A Wam przypominam, że opowiadania przysyłamy do końca października. Szczegóły TUTAJ.
Zacna komisja:-)
OdpowiedzUsuńZacna komisja:-)
OdpowiedzUsuńZapomniałam o tomiku ..., że mam pisać.
OdpowiedzUsuńOoo, poważna sprawa, takie jury :)
OdpowiedzUsuńTrzeba pióro bardziej naostrzyć :P
Aż boję się w ogóle zacząć cokolwiek pisać mając świadomość, że to co chce napisać to jest bezsens... masakra... ufff.... wdech wydech..
OdpowiedzUsuńLiterackie dziecko się melduje :)
OdpowiedzUsuńWooow...
OdpowiedzUsuńnaprawdę zacna komisja.
Usuń